Рясне-Руський ліцей

Львівської

міської ради

Артимович Оксана Богданівна

Практичний психолог

Корчагін Наталія Зеновіївна

Соціальний педагог

Соціально-психологічна служба школи організувала семінар-практикум для педагогів, на тему: "Подолання емоційного вигорання", який відбувся 21 квітня 2021 року. Артимович О. Б. і Качановська І. Р. надали практичні поради щодо боротьби з професійним та емоційним вигоранням і продовжують подавати пізнавальну інформацію.

 

12 березня 2021 року у 8-А класі психологічна служба школи провела соціально -профілактичну роботу в використовуючи програму "Сімейна розмова" темою якої була:"Ефективні дії в ситуації ризику ".

-Що таке виправданий та невиправданий ризик.

-Ефективні дії в ситуації ризику.

-Впевнена поведінка,усвідомлене рішення та здоровий вибір.

Дітям були наведені ситуації ризику, де вони мали змогу обговорити свої дії та способи виходу з них.

 

10 березня 2021року психологічна служба школи провела психологічну гру "Пізнай себе " у 5 -А класі.Учні мали можливість пізнати себе та дізнатись нового та цікавого про своїх однокласників.

 

08 травня 2020 року відбулося засідання творчої групи практичних психологів та соціальних педагогів , яке зорганізувала на платформі Zoomкерівник групи практичний психолог Рясне – Руського НВК Артимович О.Б.
Тема зустрічі « Пісочна терапія як ключ до внутрішнього світу дитини».
Методист психологічної служби Стадник О.В. зробила акцент на важливості  терапевтичних технік у роботі, які спрямовані на розвиток творчого мислення і уяви, довільної уваги, знижують тривожність і агресивність, сором’язливість і замкнутість, формують навички спілкування, дозволяють дитині навчитися висловлювати свої почуття.
О.Дмитрик - практичний психолог Новояворівської школи №1  поділилася своїм досвідом з колегами по даній темі .Розповіла, що дуже добре в іграх з піском  гармонійно і інтенсивно розвиваються всі пізнавальні функції (сприймання, увага, пам’ять, мислення), а також мова і моторика. Пісок як і вода, здатний «заземлювати» негативну енергію, що особливо актуально в роботі з «особливими» дітьми.

 

💓14 лютого 2020 року для учнів 3-А класу та вчителя Геваковської Р. Р. відбувся майстер-клас з виготовлення валентинок, який провела асистент вчителя інклюзивного навчання Кудрявцева О. І.💓
💓Діти з задоволенням підбирали матеріал, складали ескізи майбутніх шедеврів та жваво обговорювали виконану роботу, адже кожна дитина вкладала часточку серця у свою роботу. Гарно проведений час у День святого Валентина💓

 

17 грудня 2020 року практична психологиня Артимович О. Б. та соціальна педагогиня Корчагін Н. З. провели психолого-педагогічний семінар на тему "Мотивація навчальної діяльності учнів за сучасних умов" для педагогів Рясне-Руського НВК. У ході семінару учасники обговорювали питання щодо покращення мотивації учнів за сучасних умов. Були розроблені рекомендації для всіх педагогів освітнього процесу. Мотивація - це справді найкращий ключ до пізнання.

 

16 грудня 2019 року в Рясне-Руському НВК "ЗОШ І-ІІІ ступенів - ДНЗ" відбулося засідання творчої групи практичних психологів, соціальних педагогів на тему: «Методи та прийоми казкотерапії в психокорекції дітей шкільного віку». Під керівництвом Артимович О. Б. учасники творчої групи вивчали  форми та методи казкотерапії у роботі з дітьми шкільного віку. Ділилися досвідом по даній темі методист освіти Стадник О. В. та інші учасники засідання.

 

⚠️З 16 до 20 вересня 2019 року проходив Всеукраїнський тиждень з протидії булінгу⚠️Класні керівники 1-11 класів та соціальний педагог Корчагін Н. З. провели пізнавальні години⚠️НІ, БУЛІНГУ⚠️

Психологічні поради батькам: як зберегти психічне здоров’я дітей в період карантину

Пандемія коронавірусу та карантин змінили нашу повсякденність, звичний спосіб життя. Багато сімей опинилися в ізоляції вдома і це не просте психологічне випробування, особливо для тих сімей, в яких взаємодія батьків і дітей була ускладнена далекими відстанями, зайнятістю дорослих, відсутністю щоденного довірливого спілкування.

Емоційний стан: як стабілізувати? У цей непростий період для всіх помилково вважати, що діти нічого не помічають. Діти часто віддзеркалюють поведінку батьків, тож вони можуть передавати їм свою тривожність, панічні настрої, страх, безвідповідальність. Батьківська поведінка має транслювати спокій і впевненість, відповідальність, тоді у дитини буде розуміння того, що все вдасться подолати.

В цей час, як і кожної миті свого життя, людина переживає і проживає багато різних емоцій. У світі науковцями визначено не менше 240 різних емоційно-почуттєвих станів: серед них тривога, страх, роздратування, гнів, сум, радість, захоплення, впевненість, віра, гармонія. В психології не прийнято ділити емоції на негативні та позитивні.Вони всі виконують важливі функції в нашій психіці, будучи певним компасом внутрішнього стану і симптомом серйозних емоційних травм, ігнорувати які не можна.Емоційна біль, про яку найчастіше і говорять негативні емоції, сигналізує нам про місце, яке вимагає лікування або про неправильні вчинки. І, якщо дитина переживає, або демонструє негативні емоційно-почуттєві стани – це сигнал «SOS» батькам, що потрібна допомога. Потрібно спокійно поговорити і спробувати зрозуміти яку саме емоцію переживає дитина, і що спричинило появу саме такого емоційного стану. Навчіть дитину висловлювати власні почуття. Для цього, перш за все, навчіться проговорювати та виявляти свої почуття до неї: «я щаслива(ий), бо…», «мені сумно, бо…», «я рада(ий), що ми разом».

Батькам варто пам’ятати, що саме від них, дорослих членів сім’ї залежить психічний стан дітей в період карантину. Емоційний стан дитини – це наслідок, результат «роботи» батьків, саме «роботи», адже «мама», «тато», «бабуся», «дідусь» - це найважливіші професії, яким, на жаль, не вчать в університетах, які необхідно здобувати самому. Отже, емоційний стан дитини буде залежати від того про що будуть говорити з ними батьки, якими словами будуть звертатися до них. Важливо слухати і чути кожну відповідь дитини, кожну пропозицію про те,якими справами, заняттями вони б хотіли наповнитикожен день.Тут треба пам’ятати, що значної шкоди психіці дитини наносять сварки,бійки між батьками, залежність одного або обох батьків, смерть близької людини, насильство в сім’ї. Тому, батькам важливо налагодити взаємостосунки між собою, адже дитина буде спокійною, коли буде бачити мир, повагу взаєморозуміння, толерантність у спілкуванні найрідніших людей.

Кудрявцева Оксана Ігорівна

Асистент інклюзивного навчання

Качановська Іванна Романівна

Соціальний педагог

Костів Ірина Михайлівна

Асистент інклюзивного навчання

З нагоди 30-річчя утворення психологічної служби системи освіти в України.

Протягом тижня для учасників освітнього процесу інформація буде поширюватися у мережі Viber